Çelik Konstrüksiyon

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon, taşıyıcı sistemi (strüktürü) çelik elemanlardan oluşan, çeliğin yüksek dayanım, rijitlik, süneklik, kullanılabilirlik ve elastiklik gibi avantajları sayesinde; büyük açıklıklı yapılar, sanayi yapıları, köprüler ve çatılar gibi zorlu yapı şekillerinin üretilmesini sağlayan yapı sistemidir.

Bu alanda Tecrübelerimize güveniyor,Yetkin çalışma arkadaşlarımızla Alternatif Projeler üretmeye devam ediyoruz.

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon yapılar, taşıyıcı sistemin metal kolon ve taşıyıcılar ile oluşturulmasıyla gerçekleştiren bir yapı sistemidir. Yapısal çelik işlerinin montajı, çelik bileşenlerinin yerinde bir çerçeveye monte edilmesinden oluşur. İşlemler, bileşenleri kaldırıp yerleştirerek onları birbirine bağlar.

Çelik konstrüksiyon, her biri kendi karakteristik özelliklerine ve güçlü özelliklerine sahip muazzam çeşitlilikteki ürünleri ve yapıcı unsurları içerir.

Çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu (duvar, döşeme) ve galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği bir yapı türüdür.Bu da deprem dayanımlarını betonarme yapıya göre çok önemli ölçüde arttırır.

Çelik ayrıca beton ile karşılaştırıldığında ağırlık oranına karşı yüksek bir mukavemete sahiptir. Yapının inşa süresi kısa olduğunda çelik yapılar tercih edilir. İnşa zamanı betona göre daha kısadır. Çelik çubuklar gerektiğinde yeniden kullanılabilir.